303 (2018)

Birbirini tanımayan iki genç insan, bir an bile inmek istemeyeceğiniz 303 isimli bir karavanla sizleri harika bir yolculuğa çıkarıyor.

Prömiyerini 2018 Berlin Uluslararası Film Festivali’nde yapan 303, Free Rainer ve The Edukators filmiyle tanınan Avusturyalı yönetmen Hans Weingartner’a ait. Başrollerde Mala Emde ve Anton Spieker’in yer aldığı film, yolculuk ve aşkı naif bir dille harmanlayarak seyirciye aktarıyor.

KONU

Hedefi İspanya’da yaşayan gerçek babasıyla tanışmak olan Jan ve sevgilisi Alex’le içinde bulunduğu durumu netleştirmek adına Portekiz’e gitmeye karar veren Jule, bir benzin istasyonunda şans eseri tanışırlar. O dakikadan itibaren 303 isimli karavan içinde kendimizi konuk yolcu olarak buluruz. Birbirinden çok farklı hayat görüşlerine sahip olan iki gencin tek ortak noktası yaşlarıdır. İkisi de 24 yaşında ergenliği geride bırakmış belirli bir hayat görünüşüne sahip olan bireylerdir.

NEDEN İZLEMELİ

– İki genç oyuncunun sıcak, samimi bir o kadar da sevimli oyunculuklarına tanık olmak için.

– Yol boyunca geçilen ülkelerin muhteşem manzaraları eşliği akıp giderken Jan ve Jule’u zaman zaman neşeli zaman zaman heyecanla tartışmaya varan dolu dolu diyaloglarını kaçırmamak için.

– İki karakterin an be an birbirilerine doğru çekildiklerini bizlere yalın ve içten bir şekilde anlatan yönetmen Hans Weingartner’ın başarısına şahit olmak için.

– Seyirciye bu yolculuk hiç bitmesin dedirttiği için.

BU FİLMİ SEVEN BUNLARI DA SEVER

– Before Sunrise (1995)

– Eat Pray Love (2010)

– Leap Year (2010)

– Salmon Fishing in the Yemen (2011)

– Tracks (2013)

Bir düşünce üzerine “303 (2018)

  1. Bora

    çok içten ve samimi bir film, diyaloglar harika, hayatı ve sistemleri sorgulayışları kafa açıcı ve iyi bir film yapmanın yüksek bütçe ile alakalı olmadığına güzel bir örnek, mutlaka izlenmeli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir