Mon Roi / My King (2015)

Engebeli bir aşkın yollarında ayakta kalmaya çalışan, aşık bir çiftin sarsıcı hikâyesi.

Haute tension filmiyle tanıdığımız oyuncu Maiwenn’in yönetmen koltuğuna oturduğu üçüncü filmi Mon Roi’de aşkın engebeli yollarında kayboluyoruz. Vincent Cassel, Emmanuelle Bercot, Louis Garrel, Isild Le Besco gibi başarılı isimler de bu yollarda bize eşlik ediyor.

KONU

Marie kayak tatilinde sakatlanınca tedavi merkezinde sancılı bir iyileşme sürecine adım atar. Bu adımla birlikte biz de Marie ve Georgio’nun ilişki geçmişine ve şimdi zamanına gitmeye başlarız. Başarılı bir avukat olan Marie bir gece kulübünde rahatlıkla kadın avcısı etiketini yapıştırabileceğimiz Georgio ile tanışır. İlişkileri hızla ve sarsıntılarla ilerlerken kim ayakta kalabilecektir?

NEDEN İZLEMELİ

– Klasik, bildik bir aşk filmi gibi görülse de kendine bir aile yaratma isteğinde olan Marie’in hikâyesine şahit olmak için.

– Bir aşk hikâyesinin giriş gelişme ve sonuç bölümünü izleyene mükemmel bir dürüstlük ve detaycılıkla anlatmayı başardığı için.

– Vincent Cassel ve Marie rolü ile 2015 Cannes Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu dalında ödül almış olan Emmanuelle Bercot’un nefes kesen performanslarını kaçırmamak için.

– Yönetmenin ikili arasındaki ilişkiye dair tüm hisleri izleyene aktarıp, adeta o ilişkiyi yaşıyor ya da ben de böyle bir ilişki yaşadım dedirtmesindeki başarısı için.

BU FİLMİ SEVEN BUNLARI DA SEVER

– Rust and Bone (2012)

– One Wild Moment (2015)

– Jules et Jim (1962)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir